2018 Yılı UBAK İzin Belgesi Müracaatları


Taşımacılık ile ilgili faydalı bilgileri ve önemli gelişmeleri paylaşmaya devam ediyoruz!
2018 Yılı UBAK İzin Belgesi Müracaatlarından bahsetmeden önce dilerseniz UBAK Nedir ve UBAK Belgeleri Nelerdir ile ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.
UBAK, karayolu eşya taşımacılığının kademeli olarak serbestleştirilmesine yönelik olarak, üye devletlerin hem farklı ülkelerin karayolu nakliyecileri hem de farklı taşıma türleri arasındaki rekabet koşullarının uyumlu hale getirilmesine yönelik somut çalışmalar yapmaktadır.
Bilindiği üzere, UBAK İzin Belgesi başvuruları, UBAK İzin Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesinin 6. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi gereğince, firma yetkilileri tarafından e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır.
2018 Yılı UBAK İzin Belgesi Müracaatları
2018 yılı UBAK İzin Belgesi müracaatları ile ilgili işlemler firma yetkililerince e-devlet kapısı üzerinden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı hizmetlerinden Sınır İşlemleri altında "UBAK İzin Belgesi Dağıtımı Başvurusu" seçeneği seçilerek 01 Eylül - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılabilecek olup, Bakanlığa dilekçe ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
  • 2018 yılı UBAK İzin Belgesi müracaatları yapılırken öncelikli olarak e-devlet kapısı üzerinden firmaya ait iletişim bilgilerinin (cep telefonu ve e-posta) güncellenmesi gerekmekte olup, söz konusu bilgiler güncellenmeden 2018 yılı UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusu yapılamayacaktır.
  • İletişim bilgileri güncellendikten sonra 2018 yılı UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusunda bulunulabilecek ve başvurunun kaydedilmesini müteakiben firmanın iletişim bilgilerine kaydetmiş olduğu cep telefonuna "UBAK İzin Belgeleri dağıtımı başvurunuz alınmıştır." şeklinde bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Firmalarımızın bu bildirimi takip etmeleri önem arz etmektedir.
  • 2018 yılında Euro V ve üzeri araçlara UBAK İzin Belgesi tahsis edileceğinden Euro V altı araçlara sahip olan firmaların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  • 2018 yılı için UBAK İzin Belgesi almak isteyen ve sadece Euro V ve üzeri araç sahibi olan firmaların 01-30 Eylül 2017 tarihleri arasında e-devlet kapısı üzerinden öncelikle iletişim ve araç norm bilgilerini güncelleyerek daha sonra UBAK İzin Belgesi dağıtımı başvurusunda bulunmaları ve başvuruda bulunan firmaların varsa 2016 yılında UBAK İzin Belgeleriyle yaptıkları üçüncü ülke taşımalarına yönelik bilgi ve belgeleri fiziksel olarak en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar Bakanlığa göndermeleri gerekmektedir.
 

eTA

TANITIM FİLMİ

FACEBOOK’TA ETA

;

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikası-Bilgilendirmede belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatınıza uygun olarak kullanılacaktır.