Yük taşımacılığı sektörü eTA ile dijitalleşti

Yeni nesil taşımacılık modeli olarak 4 yıl önce pazara hızlı bir giriş yapan eTA, kısa zamanda 48 bin kamyoncu esnafı ve 6.800’ü aşkın yük sahibi KOBİ’ye hizmet verir hale geldi. SMS ile başlayan hizmet yolculuğunu teknoloji ile bütünleştiren eTA, nakliye sektörünü dijitalleştirerek, KOBİ’lere ve kamyonculara maliyet avantajı sağlamayı başardı.
eta-bursa-yuk-tasimaciligi-eta-ile-dijitallesti
İşe SMS atarak başladıklarını, mobil teknolojilerin gelişmesiyle hizmet sürecini teknoloji ile bütünleştirdiklerini belirten Borusan Holding şirketlerinden, yeni nesil taşımacılık modeli Elektronik Taşımacılık Ağı (eTA) Genel Müdürü Hamdi Erçelik, “Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz SMS ile teknolojiyi aynı anda hizmet olarak sunabilmek. Bu özelliğimiz ile dünyanın ilk elektronik taşımacılık şirketi oluyoruz” dedi. Nakliye sektörüne inovatif bir hizmet ürettiklerini de belirten Hamdi Erçelik, sektörü dijitalleştirerek aracıları ortadan kaldırdıklarını, bu sayede KOBİ’ler ile kamyoncuların maliyetlerini düşürdüklerini bildirdi.
[caption id="attachment_1307" align="alignright" width="150"]Hürriyet Gazetesi Hürriyet Gazetesi[/caption]

Dinamik Fiyatlandırma Modülü geliştirdi

Bursa’da gerçekleştirilen basın buluşması etkinliğinde konuşan Hamdi Erçelik, eTA’yı diğer rakiplerinden ayıran en önemli özelliğin pazar fiyatları, kilometre ve mazot ortalaması gibi logaritmaları devreye alan Dinamik Fiyatlandırma Modülü olduğunu belirtti. Hamdi Erçelik,Yük sahibi KOBİ ve kamyoncu esnafını buluşturan platformumuzda her iki tarafa da hızlı teklif oluşturan özel bir teknolojik sistem geliştirdik. Etasimacilik.com üzerinden sorgulama yapıldığı anda 2 dakikada en uygun fiyat teklifini hazırlıyoruz. Verilen fiyat KOBİ için en uygun düşük, kamyoncu esnafı için ise en uygun yüksek fiyatı öngörüyor” dedi. eTA’nın KOBİ’ler ve kamyoncuların kaynaklarını en etkin kullanmalarını sağlayan bir online iş platformu olduğunu söyleyen Hamdi Erçelik, verdikleri hizmet sayesinde her iki kesim için ilave maliyet yaratan unsurları ortadan kaldırdıklarını belirtti. Platform için bugüne kadar ağırlıklı teknolojik alt yapı olmak üzere, 5 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiklerini de vurgulayan Hamdi Erçelik, “Geliştirdiğimiz sistem tamamen dijital yürüyecek şekilde dizayn edildi ve taşımacılık sektörünün dijitalleştirilmesine liderlik ediyoruz” dedi. Geliştirdikleri sistemde mevcut geçmiş fiyat listeleri baz aldıklarını kaydeden Hamdi Erçelik. “Piyasadaki fiyat değişkenliklerine, mevsimsel kriterlere, kilometreye ve mazot fiyat aralıklarına dair oluşturduğumuz bir bilgi havuzumuz var. Sistem tüm bunları gözden geçirerek, teklifi hazırlıyor ve en iyi fiyatı sunuyor” dedi.

KOBİ ve kamyonculara aynı anda fayda sunuyor

eTA, Borusan’ın lojistik sektöründeki deneyimi, satın alma gücü ve teknolojik alt yapısını paylaştığı kamyoncu esnafı ile KOBİ’ler arasında ilave maliyet yaratan tüm aracıları ortadan kaldırıyor. Kamyonların sürekli hareket etmelerini sağlayacak iş fırsatları yaratarak kaynak (zaman ve para) tasarrufu sağlayan eTA, buradaki tasarrufu KOBİ’lere maliyet avantajı olarak sunuyor. Bu avantaja dinamik fiyatlama alt yapısı ile desteklenmiş online web sitesi üzerinden hızlı fiyatlama ve kolay satın almaya yalın bir süreçle hemen ulaşılmasını sağlıyor. Diğer bir deyişle, KOBİ’ler hiçbir ücret ödemeden yüklerini taşıyacakları güvenilir, sigortalı, 7/24 izlenebilen bir nakliye hizmetini en iyi fiyata alıyor. Ücretsiz olarak eTA üyeliğine katılan kamyoncu esnafı da ödemelerini zamanında, güvenli bir şekilde ve istedikleri noktalardan alıyor. Ayrıca dönüş yükü planlaması yapılması hatta daha yoldayken eTA mobil uygulaması üzerinden bir sonraki işlerini tercih ederek düzenleyebilmeleri gibi kolaylık getiren hizmetlerden de faydalanıyor.
[gallery columns="4" link="file" ids="1309,1310,1311,1312,1313,1314,1315,1316"]

eTA

TANITIM FİLMİ

FACEBOOK’TA ETA

;

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikası-Bilgilendirmede belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatınıza uygun olarak kullanılacaktır.