eTA Ankara’da Kamyon ve Tır Şoförleri ile Buluştu

Yeni nesil taşımacılık modeli olarak 4 yıl önce pazara hızlı bir giriş yapan eTA, kısa zamanda 35 bini aşkın kamyoncu esnafı ve 6 binin üzerinde yük sahibi KOBİ’ye hizmet verir hale geldi. Yük taşımacılığı sektörünü dijitalleştiren eTA, 13 Şehir ve 24 farklı noktada düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleri kapsamında Ankara’da kamyoncu esnafı ile bir araya geldi.
 eta-yol-arkadasim-ankara
Borusan Holding şirketlerinden, yeni nesil taşımacılık modeli Elektronik Taşımacılık Ağı (eTA), düzenlediği “Yol Arkadaşım eTA” etkinlikleri kapsamında Ankara’da kamyon ve tır şoförleri ile buluştu. Ankara Kazan Lojistik Üssü’nde  “Hayatı Yollarda Geçenler İçin Yollardayız” sloganıyla düzenlenen etkinliklerde yarışma ve çeşitli aktivitelerin yanı sıra spor eğitmenleri, şoförlere araç kullanırken doğru beden duruşlarını ve uzun yol sonrası yorgunluk, uykusuzluk hallerinde yapabilecekleri pratik spor hareketlerini anlattı.
[caption id="attachment_1298" align="aligncenter" width="618"]24 Saat Gazetesi 24 Saat Gazetesi[/caption]

KOBİ’leri ve kamyoncu esnafını aynı platformda buluşturuyoruz

eTA’nın taşımacılık sektöründeki yeri ve hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde da bulunan Hamdi Erçelik, “Aşamalı bir büyüme hedefledik. İlk aşamada kamyoncularımıza kendimizi anlatarak onları etaşımacılık.com’a üye yaptık ve düzenli iş fırsatları sağladık. Şu an 35 binin üzerinde kamyoncu üyemiz bulunuyor ve bu rakam her geçen gün artıyor” diye konuştu. Taşımacılık sektöründe 300 bin ticari aracın yanı sıra 60 bin civarı da yük ihtiyacı olan KOBİ bulunduğuna vurgu yapan Hamdi Erçelik, “35 bini aşkın kamyoncu esnafının yanı sıra 6 binin üzerinde KOBİ’ye hizmet veriyoruz. eTA’yı büyütürken aynı zamanda hem kamyoncu hem de KOBİ alanımızı genişletiyoruz” dedi.
[caption id="attachment_1299" align="alignright" width="234"]HaberTürk Gazetesi HaberTürk Gazetesi[/caption]

Aylık ortalama yüzde 15 büyüyoruz

Türkiye’nin nakliye anlamında çok büyük bir pazar olduğunu söyleyen Hamdi Erçelik, “800 bin araç parkı olan bir ülkeyiz. Bu araçların 300 bini ticari faaliyet yapıyor. Rakamlar bize sektörün önünün ne kadar açık olduğunu gösteriyor” dedi. eTA olarak günlük 200 araç çıkışı yaptıklarını açıklayan Hamdi Erçelik, aylık ortalama yüzde 15 büyüme ile yola devam edeceklerini bildirdi. Günlük 500 ile 1000 araç çıkışına ulaştıklarında, belirledikleri hedefe de ulaşmış olacaklarını kaydeden Hamdi Erçelik, “Bu yılsonu için 20 milyon dolar ciro öngörüyoruz. Bu rakam geçen yılki ciromuzun neredeyse 3 katı kadar. Aylık yüzde 15 büyümemiz hedefimizin tutacağı ile ilgili de bize olumlu sinyaller verebiliyor” dedi.

KOBİ’ler ve kamyoncu esnafına maksimum fayda sağlıyor

eTA, Borusan’ın lojistik sektöründeki deneyimi, satın alma gücü ve teknolojik altyapısını paylaştığı kamyoncu esnafı ile KOBİ’ler arasında ilave maliyet yaratan tüm aracıları ortadan kaldırıyor. Kamyonların sürekli hareket etmelerini sağlayacak iş fırsatları yaratarak kaynak (zaman ve para) tasarrufu sağlıyor. Sağladığı tasarrufu KOBİ’lere maliyet avantajı olarak sunuyor. Bu avantaja dinamik fiyatlama alt yapısı ile desteklenmiş online web sitesi üzerinde hızlı fiyatlama kolay satınalma ile yalın bir süreçle hemen ulaşılmasını sağlıyor. Diğer bir deyişle, KOBİ’ler hiçbir ücret ödemeden yüklerini taşıyacakları güvenilir, sigortalı, 7/24 izlenebilen bir nakliye hizmetini en iyi fiyata alıyor. Ücretsiz olarak eTA üyeliğine katılan kamyoncu esnafı da ödemelerini zamanında, güvenli bir şekilde ve istedikleri noktalardan alıyor. Ayrıca dönüş yükü planlaması yapılması; hatta daha yoldayken eTA mobil uygulaması üzerinden bir sonraki işlerini tercih ederek düzenleyebilmeleri gibi kolaylık getiren hizmetlerden de faydalanıyor.

Türkiye’yi dolaşıyoruz

Hayatı Yollarda Geçenler İçin Yollardayız” sloganıyla düzenledikleri etkinlik hakkında da bilgi veren Erçelik, “13 şehir ve 24 farklı noktada 5.000 kamyon ve tır şoförüne ulaşmayı hedeflediğimiz “Yol Arkadaşım eTA” isimli etkinliklerimizde bir yandan sistemimizi tanıtıp, diğer yandan da keyifli yarışmaların yer aldığı aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Kamyon ve tır şoförlerimiz bizim çözüm ortaklarımız ve onlara faydalı olabilmek adına etkinliğimizde spor eğitmenleri de bize eşlik ediyor. Spor eğitmenleri, şoförlerimize araç kullanırken doğru beden duruşlarını ve uzun yol sonrası yorgunluk, uykusuzluk hallerinde yapabilecekleri pratik spor hareketlerini anlatıyorlar.” şeklinde konuştu.

eTA

TANITIM FİLMİ

FACEBOOK’TA ETA

;

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinizde çerezler ile toplanan kişisel verileriniz Veri Politikası-Bilgilendirmede belirtilen amaçlar ve yöntemlerle mevzuatınıza uygun olarak kullanılacaktır.